• Právě se nacházíte:
  • home » 
  • Profil

Profil bytového designéra Tomáše Marxe

Tomáš Marx - originální - funkční - stylové interiéry

K umělecké a návrhářské tvorbě mám vztah od útlého věku. Po ukončení studií byla pro mne práce interiérového designéra jasnou volbou. V interiérové tvorbě mám dloholetou praxi, věnuji se navrhování interiérů rodinných domů, bytů, komerčních prostor a designu nábytku, a to od vizuálních návrhů, projektové dokumentace až po finální realizaci.

Vyznávám zásadu funkčnosti všech materiálů. Kladu důraz na dispoziční řešení prostoru, výběr kvalitních materiálů a povrchových úprav nábytku. Interiéry, které navrhuji musí být funkční, poskytovat svým majitelům pohodlné a ispirativní bydlení. Snažím se, aby harmonie finálního díla byla viditelná při výběru doplňků, sjednocením barev a použitých materiálů, sjednocením zařizovacích prvků a nábytku, který také navrhuji na míru a tím poskytuji komfortní a originální řešení pro své klienty.

Design s ohledem na funkčnost

Ka každému návrhu interiéru přistupuji vždy individuálně na základě konzultace s klientem, abych mohl připravit návrh interiéru dle potřeb a požadavků klienta. Zakládám si na pěkných detailech a to u návrhů, celkových realizacích i vyráběného nábytku.

Moje práce jsou publikovány v různých časopisech o moderním bydlení a v současnosti jsem také jedním z designérů pořadu televize Prima Jak se staví sen. Pozvání do pořadu jsem přijal, abych mohl prezentovat své nápady a tím diváky inspirovat ke změnám vlastního bydlení. V reality show Jak se staví dům jsem byl jedním z porotců, který odborně radil soutěžícím při realizaci jednotlivých prostor rodinného domu.

Detailní návrhy interiérů včetně 3D vizualizací

Standardně našim klientům prezentujeme přehledné návrhy. Připravíme pro Vás 2D i 3D vizualizace díky kterým si lépe představíte prostor Vašeho nového interiéru. Po odsouhlasené vizualizaci interiéru Vám můžeme připravit výběr zařizovacích prvků, podklady pro stavební úpravy i nákresy atypického nábytku na míru včetně výběru vhodných materiálů pro perfektní výsledný dojem z interiéru.

Ukázky naší práce můžete vidět po rozkliknutí odkazů viz.níže.

UKÁZKY PRÁCE

UKÁZKY VIZUALIZACÍ

VIDEOPREZENTACE

Pokud mne právě nenajdete v pracovním nasazení nebo nad dohledem rekonstrukcí, budu možná v přírodě čerpat energii pro svou kreativní tvorbu, kdy mne nejvíce okouzlilo surfování a uvolněný životní styl v Austrálii a nedotčená příroda na Novém Zélandu.

„Snažím se, aby interiéry, které navrhuji, nebyly pouze estetické, ale byly zároveň funkční a originální a svým osobitým a nezaměnitelným charakterem splňovaly veškeré potřeby a nároky svého uživatele. Interiérový design je pro mne prací i zábavou, baví mě vytvářet a navrhovat nové prvky, které dýchají originalitou a neokoukaností.“