Moderní interiér s fototapetou Paříže

V bytě žije mladý muž, který má rád cestování, dobré jídlo a nejraději jezdí do Paříže. V tomto duchu jsem celý interiér navrhoval, abych co nejvíce naplnil očekávání majitele. Dispozice interiéru je řešena tak, aby bylo zachováno všech důležitých zón. Kuchyně ve tvaru U je laděna do světlého dekoru jasanu s tmavým technickým antracitovým dekorem. Při montáži kuchyně bylo vidět, že tato kombinace byla k podlahové krytině v dekoru ořechu ideální volbou.

Místo jídelního stolu, který by v prostoru překážel, jsem navrhl barový stůl s šířkou 80 cm, pro 4 osoby. Takto řešený stůl nabízí nejenom prostor pro stolování ale rozšiřuje i pracovní plochu kuchyňské pracovní desky.

Nika je osazena vestavěným nábytkem s vestavěnými spotřebiči včetně potravinové skříně. Horní skříňky kuchyně jsou v bílém dekoru s kováním na proklik, abychom na skříňky co nejméně upozorňovali. Kuchyni od obývacího pokoje opticky odděluje sádrokartonový podhled s předním osvětlením.

TV stěna v obývacím pokoji je v navržena v minimalistickém pojetí. Jako obklad stěny jsem zvolil světlé jasanové dřevo na které jsou přimontované police ve stejném tvaru jako spodní část stěny. Dominantní sedačka v černé barvě poskytuje místo pro relaxaci a odpočinek.

Barevné pojetí interiéru je laděno spíše do technického pojetí. Dřevodekor jasanu zjemňuje tmavý akcent antracitového dekoru a černé sedací soupravy a příjemně doplňuje i bílý dekor polic na TV sestavě. Další barevný akcent je krásná modrá barva, která je použita na jídelních žídlích a závěsech, které dekorují velké okno.

Dominantní prvek celé místnosti je velkoformátová tapeta města Paříže. Tapeta v černobílém pojetí kontrastuje se zvolenými dekory a dokresluje originalitu interiéru.