Kompletní rekonstrukce bytu v Praze

7/2010

Majitelé bytu si přáli nové bydlení v kontrastních barvách doplněné barvami v přírodních tónech. Byt prošel celkovou rekonstrukcí – od úprav dispozic přes úpravu elektroinstalace až po výměnu podlahové krytiny v dekoru průmyslové mozaiky.

Dispozice bytu nebyly ideální, v ložnici bylo málo místa pro lůžko a úložný prostor. Řešení problému bylo zazdít původní vchod do ložnice z kuchyňské linky a vytvořit nový vchod vedle minimalistické TV sestavy.

Vchod do ložnice je teď dostatečně široký a jeho výška v úrovni stropu opticky zvětšuje obývací pokoj. Ložnici oživuje osvětlená atypická sádrokartonová konstrukce v kontrastní barvě s decentní tapetou v jemně krémovém odstínu.

Obývací pokoj oživuje černobílá tapeta a bordó barevný odstín stěny, který propojuje celý byt. Vzhledem k malému prostoru obývacího pokoje jsme použili skleněný konferenční stolek, který prostor opticky "nezatěžuje". Jako dekoraci a pro zastínění oken byly použity japonské posuvné panely v přírodních odstínech.

Nevzhlednou konstrukci s botníkem v kuchyňské části jsme vybourali a nahradili novým barem pro umístění nové vestavné vinotéky, jež byla původně umístěna v ložnici. Dekor pracovní desky, hodící se k podlahové krytině, jsme navrhli i na opláštění nového barového pultu.